Akrilinės vonios

Akrilinės vonios

Šiais laikais vonių pasirinkimas yra itin platus. Jos yra gaminamos iš keturių medžiagų:
ketaus, plieno, akrilo ir akmens masės. Kokios medžiagos vonią rinktis priklauso nuo keleto faktorių: gyvenate name ar bute, norite pigesnės ar brangesnės, turite naminių gyvūnėlių ar ne ir kt.

Šiek tiek plačiau papasakosime apie akrilines vonias.

Akrilas – viena populiariausių medžiagų iš kurių yra gaminamos vonios. Akrilo vonių kaina mažesnė nei kitų, jos sveria gerokai mažiau, todėl labai patogu namų gyventojams, norintiems vonios kambarį įsikurti ne pirmame aukšte.

Akrilas yra tvirtas ir pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis bei ilgai išlaiko nekintančią vandens temperatūrą. Akrilines vonias gamina iš įkaitinto termoplastiko, jį formuojant pagal norimą formą ir sutvirtinant konstrukciją papildomais armuojančiais sluoksniais.

Nesvarbu, jūsų vonios kambarys erdvus ar visai mažytis, tikrai rasite geriausiai tinkantį akrilinės vonios modelį, nes vonių iš akrilo yra įvairių formų bei dydžių: apvalių, pusapvalių, pailgų, ovalinių bei stačiakampių. Gamintojai džiugina ne tik formų, bet ir spalvų įvairove. Perkant akrilo vonią galima rinktis net iš dvidešimties spalvų ir net 200 atspalvių.

Svarbu paminėti, kad jei turite galimybę, derėtų rinktis brangesnę akrilinę vonią. Pigios turi nemažai trūkumų.

Akrilinių vonių privalumai:

  • Akrilinės vonios yra lengvos, tad jei gyvenate name ir norite vonią pastatyti ne pirmame aukšte, akrilinę vonią užkelti bus gerokai paprassčiau.
  • Nesudėtinga priežiūra. Tereikia bent kartą į savaitę išplauti vonią naudojant šiek tiek valymo skysčio ir langų valiklio. Tik svarbu nenaudoti šiurkščios kempinės!
  • Negilius įbrėžimus naudodami šlifavimo popierių ir poliravimo priemones galite pakoreguoti patys.
  • Formų ir funkcijų įvairovė leidžia į akrilo vonias diegti masažines sistemas bei gaminti baseinus su masažinėmis funkcijomis.


Akrilinių vonių trūkumai:

  • Didžiausias pigių akrilinių vonių trūkumas tas, kad jos padengtos plonu plastiko sluoksniu, kuris labai lengvai braižosi.
  • Nerekomenduojama akrilinėse voniose maudyti naminių gyvūnų, nes šie savo nagais gali subraižyti paviršių.
  • Taip pat akrilinėse voniose negalima užmerkti skalbinių, nes chemikalai neigiamai veikia akrilą.
  • Jei įvyksta konstrukcijos persikreipimų akrilinės vonios gali suskilti.