Ar nėščios moterys gali mėgautis vonios teikiamais malonumais?

Ar nėščios moterys gali mėgautis vonios teikiamais malonumais?

Nėštumas yra stebuklingas laukimo laikotarpis, į namus atnešantis džiaugsmingų pokyčių. Tačiau, taip pat tai yra laikotarpis, kurio metu moterys patiria nemažai baimių, susijusių su kūdikio netekimu. Turbūt neveltui šiuo jautriu laikotarpiu atsiranda nemažai draudimų, pavyzdžiui, maudytis karštoje vonioje yra griežtai draudžiama, nes tokios maudynės gali sukelti priešlaikinį gimdymą. O štai išsimaudyti šiltame vandenyje net patartina, nes tai gali padėti atsipalaiduoti, sumažinti įtampą bei nerimą.

Anksčiau maudynės vonioje nėščiosioms buvo draudžiamos, nes tikėta, jog maudantis į moters organizmą gali patekti nepageidaujama infekcija, galinti sukelti gimdymo takų infekciją. Tačiau galiausiai buvo įrodyta, kad tai netiesa ir moterims dėl to nereikėtų nerimauti. Nes gimdos kaklelį dengiantis gleivių kamštis neleistų prasiskverbti infekcijai iki gimdos, taigi apsaugo ir vaisių, ir vaisiaus vandenis.

Vanduo teigiamai veikia raumenų tonusą, tad nėštumo metu rekomenduojama ne tik kartais pasimėgauti nekaršta vonia, tačiau ir apsilankyti baseine arba akvaaerobikoje, kurie paruošia organizmą gimdymui ir treniruoja kvėpavimo sistemą. Šios treniruotės tikrai pasitarnaus gimdymo metu.

Jei bijote alerginės reakcijos į chlorą (taip,deja, gali nutikti) visuomet galite pasidžiaugti vandens procedūromis namuose. Svarbu paminėti, kad vanduo negali viršyti 36-37 laipsnių. Taip pat svarbu, kad Jūsų maudymosi metu, kas nors būtų namuose. Eteriniai aliejai yra slidūs, tad Jums gali būti sunku saugiai išlipti iš vonios. Kitas asmuo galėtų Jums padėti.
Vonia mėgautis patartina dešimt arba penkiolika minučių – ne ilgiau.

Geriausia jei vonios malonumais mėgausitės ne ilgiau nei 10-15 minučių, kad oda neišsausėtų. Ji padės pašalinti įtampą ir nuovargį, atpalaiduoti raumenis, nuramins nervų sistemą, skatins šlakų šalinimą iš organizmo, sumažins kūno patinimus, gerins kraujotaką, taip pat padės išsivaduoti nuo nugaros skausmų, kurie dažnai tampa neišvengiamais nėštumo palydovais.

Taigi, maudytis vonioje nėštumo metu tikrai galima, svarbu nepersistengti ir užtrukti tik 15 min., nepersikaitinti ir atsargiai lipti iš vonios.