Ką daryti, kad vonios kambarys atrodytų didesnis? (I dalis)

Ką daryti, kad vonios kambarys atrodytų didesnis? (I dalis)

Vonios kambarys yra, ko gero, mažiausias buto ar namo kambarys, todėl šio kambario įrengimas reikalauja ir daugiausiai vargo bei pastangų ypač dėl to, jei norima bent vizualiai padidinti vonios kambario erdvę. O kaip tai padaryti? Mes siūlome keletą patarimų, nes racionaliai sprendžiant erdvės didumo klausimą ir pasirinkus tinkamus daiktus bei kūrybingą dizainą tikrai įmanoma vonią praplėsti bent vizualiai.
Taigi, keli patarimai, kaip praplėsti Jūsų vonios kambario erdvę:

LAISVAS GRINDŲ PLOTAS
Svarbu rinktis proporcingus dydžius. Ar žinojote, kad santechnikos įranga daro nemažą įtaką vonios kambario erdvės suvokimui, o kuo daugiau laisvų grindų, tuo didesnė atrodo vonia. Kaip tai padaryti? Ogi, tualeto unitazą arba praustuvą, netgi šiukšliadėžę arba arba lentynėles reikėtų tvirtinti prie sienų. Negana to, kad toks santechnikos pritvirtinimo sprendimas „laimės“ Jūsų vonios kambariui erdvės, tai dar atrodys šiuolaikiškai ir neįprastai. Dar vienas puikus sprendimas, rinktis ne stačiakampę, o lenktos formos kampinę arba berėmę dušo kabiną, kuri užims gerokai mažiau vietos.

DURYS
Gana nekompaktiškas sprendimas į vonios kambario vidų atsidarančios durys, nes jos gali sumažinti vonios kambario erdvę net 25 proc., todėl reikėtų rinktis kitokį variantą. Pavyzdžiui, sustumdomas arba suveriamas duris. Blogiausiu atveju rinkitės tokia vonios kambario duris, kurios atsidarytų į išorę. Ant vonios durų pritvirtinę kabinimo kabliukus arba visą kabyklą, taip pat padidinsite šiek tiek erdvės.

KUO MAŽIAU KONTRASTŲ, TUO GERIAU
Pirmiausia, reikia prisiminti, kad plačios ornamentų juostos, ryškios spalvos taip pat labai mažina erdvę, todėl geriausia, kad Jūsų vonioje nebūtų kontrastingų ar labai ryškių dekoro elementų. Todėl patartina rinktis šviesius atspalvius arba smulkius ir per daug neišsiskiriančius ornamentus. Pasirinkus tokį sprendimą, Jūsų vonios kambarys atrodys šviesesnis ir didesnis. Jei sieną dekoruosite kitos spalvos ar rašto plytelių juostomis, prisiminkite, kad sudėliotos horizontaliai – „praplės“ erdvę į plotį, o vertikaliai – į viršų.

LUBOS IR GRINDYS TAIP PAT GALI PADĖTI
Jau anksčiau minėjome, kad šviesios spalvos plečia erdvę, tad Jūsų lubos bei vonios taip pat turėtų būti papuoštos šviesiomis, blizgiomis plytelėmis. Taip pat, atkreipkite dėmesį į tai, jei Jūsų vonios kambarys visai nedidukas. Tokiu atveju derėtų atsisakyti vonios kambario kilimėlio, nes pridengtos grindys mažiną kambario erdvę vizualiai. Taigi ir baldus, ir aksesuarus verčiau pakabinti – tarkim, spinteles ar netgi šiukšliadėžę. Atviros lentynėlės, pakabintos aukščiau, ne taip „suvalgo“ erdvę kaip uždaros spintelės, pastatytos ant žemės arba pakabintos akių lygyje.

LANGAS. KODĖL GI NE?
Jei turite galimybę, visuomet vietoj šviestuvo rinkitės langą, nes jis visiškai pakeičia erdvės pojūtį ir didina vonios kambarį vizualiai. Nors langui taip pat keliami tam tikri reikalavimai, jei gyvenate name, dėl natūralios šviesos ir pro jį atsiveriančios erdvės, tikrai galite paaukoti savo sienos plotą.