Ką daryti, kad vonios kambarys atrodytų didesnis? (II dalis)

Ką daryti, kad vonios kambarys atrodytų didesnis? (II dalis)

Vonios kambarys yra kaip virtuvė – labai svarbus, naudojamas ir reikalingas kambarys, be kurio nė vienas mūsų šiais laikais nebe apsieitų. Mat čia prausdamiesi ir gražindamiesi praleidžiame labai daug laiko. Štai kodėl vonios kambarys turi būti maloni ir jauki erdvė. O ką daryti, jei vonios kambarys yra nedidelis? Pabandyti vizualiai praplėsti erdvę. Tam yra ne vienas triukas. Keletą išvardijome prieš tai. Štai likusieji.

VEIDRODŽIAI
Paprasčiausias sprendimas, norint praplėsti vonios kambario erdvę, tai pakabinti jame bent vieną veidrodį. Kadangi veidrodis atspindi ne tik daiktus ar žmones, bet ir šviesą, gilumo bei apimties kambariui gali suteikti tik jis. Geriausia rinktis vieną didelį veidrodį nei keletą mažų. Įprasta kabinti veidrodžius virš kriauklės, tačiau, jei turite kur, geriau kabinkite jį kitur -praktiškesnėje vietoje. Kitu atveju teks dažnai valyti aptaškytą veidrodžio paviršių.

RYŠKIASPALVĖS FAKTŪROS – KUO MAŽIAU, TUO GERIAU
Interjeras, perkrautas dideliais, ryškiais ornamentais tik sumažins Jūsų vonios kambario erdvę, todėl turint galimybę derėtų rinktis smulkesnius, ne taip dėmesį traukiančius akcentus. Vienas ryškus akcentas – puiku! Du – nebelabai. Trys ir daugiau visai nieko gero. Dėl tos pačios priežasties ir baldai nedideliame vonios kambaryje turėtų būti mažesni, nes didesnis baldas mažą erdvę tik dar labiau sumažins. Dar vienas patarimas – pakabinamų spintelių nekabinkite horizontaliasi, nes jos ištemps kambarį į plotį ir jį užgriozdins.

PERMATOMOS UŽUOLAIDOS
Marga vonios užuolaida sumažins didelės erdvės iliuziją, todėl pakeitus permatoma skaidraus stiklo pertvara gerokai sustiprinsite atviros erdvės iliuziją. Jei vonioje yra užuolaidėlių, kurios dengia spinteles, geriau rinkitės šviesų ir permatomą audinį. Žinoma, tai vers susimąstyti ką ir kaip statyti spintelėse, bet bent negriozdins Jūsų vonios kambario. Jei vonioje yra langų, juos taip pat derėtų uždengti kuo lakoniškesnėmis, lengvesnės medžiagos užuolaidomis. Bet jei turite galimybę, atsisakykite jų visai.

RYŠKIOMS SPALVOMS – NE
Ryškios spalvos ir kontrastingi atspalviai mažame vonios kambaryje visiškai netiks. Nudažius sienas geltonai, mėlynai arba žaliai mažą patalpą sumažinsite beveik dvigubai. Tad, jei norite sukurti didesnės patalpos įspūdį, jokiu būdu neprimaišykite per daug spalvų ir rinkitės šviesų sienų ir daiktų koloritą.