Ką daryti, norint įrengti jaukų ir patogų vonios kambarį?

Ką daryti, norint įrengti jaukų ir patogų vonios kambarį?

Senovėje, vonios kambario nebuvo, o ir vonia bei maudymasis joje buvo suvokiamas kitaip nei šiais laikais. Galiausiai jam atsiradus vonios baldai neatliko beveik jokios funkcijos ir štai šiais laikais vonia tapo labai svarbia vieta. Vonios kambarys, tai vieta, kurioje praleidžiame nemažai laiko ir atliekame kasdienes, būtinas higienos procedūras. Tačiau ne tik tai. Juk kaip malonu kartais prisileisti vonią, pilną burbuliukų ir maloniai pasipliuškenti. Arba tiesiog užsidegti žvakių ir valantis dantis pabūti su savimi. Tad tai ne tik higienos palaikymo, bet ir ramybės bei atsipalaidavimo kambarys. Tad kokius vonios kambario baldus derėtų rinktis, jei norite, kad jis Jums taptų dar mielesne ir malonesne vieta, kurią būtų galima pavadinti tikra poilsio oaze? Labai svarbu prieš įrenginėjant vonią ar atliekant remontą, išsirinkti įrangą, kokios norite bei baldus ir juos išdėstyti savo projekte ant lapo, tuomet Jums bus lengviau planuoti tolimesnę darbo eigą.

KAS NAUDOSIS VONIA?
Pasirodo, renkantis baldus vonios kambariui pirmiausia derėtų įvertinti tai, kiek ir kokių žmonių naudosis šiuo kambariu. Tai lems ir spintelių pasirinkimą, tai kaip jas išdėstysite, kokius praustuvus rinksitės ir pan. Jei vonios kambarį įrenginėsite vaikams, spintelės, spalvos ir visas dizainas gerokai skirsis nuo vonios kambario, skirto suaugusiesiems arba svečiams. Todėl prieš pradedant darbą, įvertinkite šį faktorių.

SANTECHNIKA
Renkantis baldus, būtina atsižvelgti ir į tai, kokią santechniką naudosite ypač, kokius rinksitės praustuvus, nes nuo praustuvų pasirinkimo priklauso ir Jūsų vonios kambario baldų dizaino sprendimai. Kadangi praustuvų yra labai įvairių: pakabinamų, pastatomų. įleidžiamų ar pusiau įleidžiamų į baldus, renkantis teks pasistengti.

APŠVIETIMAS
Šviesa yra labai svarbus aspektas, kuriant jaukią ir malonią vonios kambario aplinką, todėl įrenginėdami savo vonios kambarį atidžiai rinkite jam apšvietimą, ypač veidrodžiui. Juk labai nemalonu moterims ryte dažantis ar tiesiog veidą tepantis kremu, vos vos įžiūrėti savo veidą. Tad puiku būtų pagalvoti apie apšvietimą veidrodžiui. Šiuolaikiniuose korpusiniuose vonios balduose montuojamos moderniausios LED sistemos, kurios ne tik taupo elektros energiją, bet turi skirtingus šviesos intensyvumo, nukrepiamumo režimus.

VONIOS KAMBARIO BALDŲ KŪRĖJAI
Jei norite ne tik jaukaus, bet ir stilingo vonios kambario derėtų rinktis iš dviejų garsių ir profesionalių vonios kambario baldų kūrėjų: „Keuco“ ir „Burgbad“, nes šių dviejų kompanijų produkcija gali pasigirti išskirtine kokybe ir technologinėmis naujovėmis. Šių kompanijų naujausios kolekcijos ne tik diktuoja naujausias vonios kambarių madas net ir parodo, jog baldai yra labai svarbus elementas, lemiantis viso vonios kambario išvaizdą ir išplanavimą. Ypač erdviuose vonios kambariuose, architektai ir interjero dizaineriai baldams vis dažniau ir drąsiau patiki erdvės zonavimo funkciją, be to vonios baldai gali padėti efektyviai išnaudoti erdvę. Kitos nemažiau žinomos kompanijos, kuriančios baldus — „Keuco“ arba „Royal 60“. Tad rinkitės tik tai, kas Jums geriausia.

BALDAI
Jei norite geriausio ir patogiausio ir moderniausio varianto, rinkitės baldus su integruota santechnika. Šiais laikais kuriami sprendimai, leidžiantys santechniką montuoti bet kur. Netgi vonios kambario viduryje. Skamba ne itin patogiai? Bet jei santechnika atliks vonios pertvaros funkciją? Nereiks atskirai įrenginėti pertvaros!

Keletas patarimų, kaip įrenginėti ir Jūsų vonios kambarį padaryti jaukesnį, pateikta. Svarbiausia, nebijokite fantazuoti ir remdamiesi keliais pagrindiniais patarimais sukurkite tobulą poilsio oazę.