Kaip paįvairinti vonios interjerą?

Kaip paįvairinti vonios interjerą?

Ar kada susimąstėte, kad vonios kambario interjeras toks pats svarbus kaip ir kitų jūsų namo ar buto kambarių? Ne?Bet juk vonioje praleidžiate ne ką mažiau laiko nei kituose kambariuose. Prausiatės, dažotės, skutatės, ilsitės, atsipalaiduojate. Tikrai norisi, kad vieta, kurioje praleidžiame apie pusantrų metų savo gyvenimo, būtų jauki ir maloni. Viena iš puikių vonios dekoravimo priemonių – keramikinės plytelės. Populiariomis jos tapo XX a pr., tad nuo to laiko beveik visos vonios pradėtos kloti keramikinėmis plytelėmis. Dizaineriai tikina, kad šiais laikais derėtų atprasti nuo minties, kad plyteles reikia klijuoti ant visų vonios sienų. Pagrindinė plytelių funkcija – apsaugoti sienas nuo drėgmės, tad tikrai nebūtina jų klijuoti per visas keturias vonios kambario sienas. Užtenka tik tokio aukščio, kuris pasiekiamas vandeniui. Ir vis tik, visiškai Jūsų pasirinkimas kokį vonios plotą dengti plytelėmis. Mes galime patirti kokias spalvas ir formas rekomenduotina rinktis vienu arba kitokiu atveju.

Kalbant apie spalvas, sunku pasakyti, kurios yra tinkamos arba ne, nes siūlomų spalvų gama išties labai plati, o ir kiekvieno skonis vis kitoks. Jei Jūsų vonios kambarys nedidelis, vertėtų rinktis šviesias ir švelnias spalvas, kurios vizualiai padidins erdvę, sukurs lengvumo įspūdį. Jei mėgstate eksperimentuoti, rinkitės ryškias – oranžinę, citrininę, raudoną spalvas, kurios atrodys labai energingai ir „skaniai“. Jei gyvenate užmiestyje, tarp miškų, geriausia rinktis žemės spalvas: rausvai rudą, deginto cukraus, smėlio ir kt. Tokiame kambaryje bus labai jauku ir malonu būti. Žaismingi ir šiek tiek pašėlę gali eksperimentuoti su kelių spalvų keramikinėmis plytelėmis. Pasirinkite panašių atspalvių plyteles ir sudėliokite iš jų kokį nors ornamentą arba atvirkščiai, „pamėtykite“ jas be tvarkos, kad gautųsi nedidelio chaoso įspūdis.

Spalva ne vienintelis aspektas, renkantis keramikines vonios plyteles, forma bei dydis taip pat labai svarbūs elementai. Šiuo metu pačios madingiausios – kvadrato ir stačiakampio formos plytelės. Plytelių dydis varijuoja nuo 2-3 cm. Kraštinės iki labai didelių, 60×60. Plytelių dydis labai svarbus, nes lemia tai kaip atrodys vonios kambarys. Jei pasirinksite mažas, Jūsų sienos ir grindys bus labiau pastebimos. Dideles plyteles rinktis klaidinga, jei vonios kambarys yra nedidelis, nes vietoj nesibaigiančios erdvės pojūčio gausite atvirkštinį variantą. Tad dideles plyteles geriausia klijuoti dideliame vonios kambaryje. Plytelių paviršius, kalbant apie vonios interjerą taip pat svarbus. Keraminių plytelių faktūra tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis plyteles. Siektinas įspūdis gali gali būti sukurtas naudojant skirtingas spalvas, į pagalbą pasitelkus šešėlius arba tam tikrus iškilimus arba įdubimus.

Taigi, renkantis keramikines vonios plyteles, nebijokite eksperimentuoti, derinti skirtingų spalvų, linkių ir raštų, nes tai pagyvins erdvę ir Jūsų namams suteiks išskirtinumo.