Kas gelbsti nuo liūdesio ir vienatvės? Karšta vonia

Kas gelbsti nuo liūdesio ir vienatvės? Karšta vonia

Tikinama, kad vienišumas yra XXI a. rykštė. Tyrimai rodo, kad žmonės nuo 18-20 metų tiki, jog galėtų būti laimingi beveik su bet kuriuo jaunu, jį traukiančiu žmogumi. Metams bėgant reikalavimai didėja, potencialių kandidatų mažėja ir galiausiai nutinka taip, kad 30-ies metų daug pasiekę, protingi vyrai ir moterys turi darbą ir gražius tuščius namus, kurie nekvepia nei skaniu maistu, nei šiluma ir kuriuose tikrai nekrykštauja vaikai. Taip į žmonių gyvenimą pasibeldžia vienatvė.

Net, jei ir turite antrą pusę, vis tiek galite jaustis vieniši. Šiais laikais žmonės mokomi būti šaltais, stipriais ir emancipuotais, nuo nieko nepriklausomais. Požiūris yra geras, tačiau kartais žmonės perlenkia lazdą, nes iš prigimties žmogus vis tiek turi poreikį artimiems ryšiams su kitais asmenimis. Turėdamas šaltą partnerį, arba tėvus, kurie niekada nuoširdžiai nepasiteirauja „kaip laikaisi?“, žmogus užsisklęs savyje ir jausis prislėgtas bei nelaimingas. Kaip spręsti šią problemą? Yra daug sprendimo būdų, kurie privers keistis Jus pačius, požiūrį ir galbūt net gyvenimo būdą. Tačiau pradžiai galima būtų pradėti nuo paprastesnių dalykų, pavyzdžiui, maudynių vonioje.

Visai neseniai Jeilio universiteto psichologai atliko tyrimus, kurie parodė, jog karšta vonia padeda žmonėms įveikti vienatvės jausmą. Psichologas Johnas Braghas su kolega Iditu Shalevu paprašė tiriamųjų kiekvieną dieną maudytis vonioje ir aprašyti savo jausmus prieš ir po maudynių. Rezultatai nustebino. Kuo vienišesni ir labiau prislėgti tiriamieji jautėsi, tuo karštesnėje vonioje gulėjo, o po jos jautėsi geriau nei prieš tai. Mokslininkai tikino, kad visiškai ne veltui tikinama, kad jaučiant fizinę šilumą, pajuntama ir sielos šiluma. Bent trumpam.

Taigi, jei jaučiatės liūdnas, vienišas arba prislėgtas, prisileiskite karštą vonią vandens, prispilkite burbuliukų, užsidekite žvakių ir pagulėkite vonioje, kuri turėtų atpalaiduoti ir panaikinti liūdesį. Jei žvelgiate į tai skeptiškai, pabandyti vis tiek verta. O, gal suveiks?