Kas yra bidė?

Kas yra bidė?

Bidė apibūdinimas skamba daugmaž taip – bidė [pranc. bidet], fajansinis dubuo (kriauklė) su anga vandeniui nutekėti ir į viršų nukreiptu fontanėliu sėdint apsiplauti; higieninis dušas. Tiesą pasakius, bidė yra labai senas išradimas, atsiradęs Prancūzijoje XVIII a. pr., skirtas damoms. Tačiau buvo laikas, kai šios praustuvės buvo dingusios iš rinkos, ir štai, šiais laikais, nors labai po truputį, jos grįžta į rinką ir tampa madingos. Tad, ko gero, reikėtų apie bidė žinoti šiek tiek daugiau.

Atsiradimo pradžioje bidė buvo tik nedidelė vonelė, įstatyta į medinį karkasą su kojelėmis, labai panašų į nedidelį ponį, todėl prancūzai taip jį ir pavadino „bidet“, kas ir reiškia ponį. Ilgą laiką šis prabangą reiškiantis daiktas buvo populiarus tik Prancūzijoje. Svetimšaliai nevengė pasišaipyti ir prancūzų ir jų išradimo. Tačiau ilgainiui ja pradėjo naudotis kaimyninės šalys. Šiais laikais ji populiari Lotynų Amerikos Šalyse, Argentinoje, Italijoje, Ispanijoje, na, o Šiaurės Europos šalyse jos vertinamos skeptiškai. Nepaisant šio fakto, pardavėjai tikina, kad kiekvienais metais parduoda jų vis daugiau ir Šiaurės Europoje. Ir vis tik, kodėl žmonės mūsų kraštuose vengia įsigyti bidė? Pasirodo priežastys labai paprastos:

  • daugelio vonios kambarių yra nedidukai, todėl bidė tiesiog nebėra vietos;
  • taip pat todėl, kad daugeliui nėra aiški jos paskirtis, iš esmės ji skirta intymiai higienai, tačiau atsiranda žmonių, naudojančių ją kojų plovimui, vaikų ar naminių gyvūnėlių maudymui. Ar čia neišmanymas, ar praktiškas bidė panaudojimas, spręsti Jums.


Taigi, kodėl bidė praverstų kiekvienuose namuose?

  • Ideali higiena moterims, mėnesinių metu.
  • Vyrams taip pat praverstų dėl higienos palaikymo. Norint apsiprausti intymias vietas, nebereiks kaskart lipti į vonią ar dušą.
  • Švarūs ir higieniški vaikai. Taip pat galimybė išmokyti vaikus anksčiau atsisakyti sauskelnių ir sėsti ant tualeto unitazo.
  • Tai puikus sprendimas susilaužius koją, neįgaliems ar sergantiems žmonėms.
  • Taip pat bidė padėtų tokių ligų kaip hemarojus profilaktikai.


Nors bidė išrasta labai labai senais laikais, lig šiol ji yra prabangos dalykas. Daugelis ekonominės klasės produkcijos gamintojų net negamina bidė gamintojų. Todėl rinkdamiesi bidė galite nesukti galvos dėl kokybės. Vienintelis kriterijus – kaina.

Iš ko gaminamos šiuolaikinės bidė? Dažniausiai pasirenkamos medžiagos, tai keramika, porcelianas, tokios bidė dažniausiai turi maišytuvą, kuriuo galima reguliuoti vandens temperatūrą, srovės stiprumą ir kryptį. Tad jei norite palaikyti ypatingą asmens higieną įr švarą ir tingite kas kartą lipti į dušą ar vonią, Jums derėtų rinktis bidė.