Keramikinės vonios plytelės – puikus interjero elementas

Keramikinės vonios plytelės – puikus interjero elementas

Jei norite, kad Jūsų vonios kambarys būtų išskirtinis ir ypatingas, dekoruokite jį plytelėmis, kurių pasirinkimas šiais laikais yra itin įvairus: kvadratinės, stačiakampės, žalios, geltonos, pastelinių spalvų, didelės ar mažos. Viskas Jūsų skoniui ir vonios dizainui. Svarbiausia, turėti viziją ir žinoti į ką būtina atkreipti dėmesį perkant keramines plyteles. Pastaruoju metu svarbiu kriterijumi tapo plytelių faktūra. O jų dekoravimo tendencijos vis paprastėja, orientuojasi į minimalizmą ir siekia pabrėžti paprastas linijas, nesudėtingas, tiesias formas. Ir vis tik, spalvos, formos ir tekstūra nėra tokie svarbūs faktoriai, kaip plytelių atsparumas. Žinoma, kad pagrindinė plytelių funkcija – apsaugoti sienas nuo vandens ir drėgmės, tad svarbiausias faktorius, lemiantis jų kokybę – atsparumas. Grindų plytelės pagal atsparumą yra skirstomos į 5 klases. Vonios kambaryje specialistai pataria kloti ne žemesnės kaip 3 dilumo klasės plyteles.

Plytelės taip pat klasifikuojamos ir pagal raides (A, B, C), kurios pažymėtos ant pakuotės informuoja pirkėją apie plyteles paviršiaus šiurkštumą, sukibimą esant drėgnam paviršiui. A klasės plyteles specialistai rekomenduoja klijuoti patalpose, kuriose bus vaikščiojama basomis, dažniausiai sausomis kojomis. B klasės plyteles klijuoja ten, kur bus vaikščiojama šlapiomis kojomis. Tad vonios kambaryje geriausia klijuoti B klasės plyteles. C klasės plytelėmis dengiami laiptai, vedantys į vandenį ir nuožulnūs baseinų kraštai.

Prieš įsigydami plyteles, pirkėjai dažnai reikalauja, kad plytelės būtų neslidžios ir lengvai valomos. Tokį efektą išgauti per daug sudėtinga, nes neslidžių plytelių paviršius greitai užsiteršia ir yra sunkiai valomas, nes paviršius – reljefinės sandaros. Tokio tipo plyteles naudinga kloti vonioje, kad nepaslystumėte ir nesusižeistumėte.