Kokią vonios kriauklę rinktis?

Kokią vonios kriauklę rinktis?

Vonia pelnytai įgijo kambario vardą. Čia ir prausiamasi, ir dažomasi, pešiojamasi antakius, žmonės, mirkdami šiltame vandenyje ilsisi, skaito knygas, klausosi muzikos. Dėl to baldai bei technika tokiame kambaryje turi būti gražūs, kokybiški ir malonūs naudoti. O kokia kriauklė atitiktų net išrankiausio asmens poreikius? Galima spėti.

Jei asmens vonia nėra didelė, geriausias pasirinkimas būtų mažų matmenų arba kampinė kriauklė. Pasirinkęs tokią kriauklę žmogus sutaupys ir vietos, ir pinigų. Bet, jei vonios kambario erdvė yra didesnė, o vonia naudojasi ne vienas asmuo, galima pasvarstyti apie dvigubą kriauklę, o galbūt net įmontuotas dvi atskiras, sumontuotas ant vieno stalviršio. Jei norima įrengti atskirą vonią vaikams, montuojant kriaukles reikia susimąstyti apie vaikų ūgį, ar jie pasieks kriauklę išsivalyti dantukams ir pan. O jei vonia senjorams, taip pat turime, ką patarti. Senjorams geriausia įmontuoti kriaukles su porankiais šonuose, kad žmonėms būtų nesunku laikytis, esant poreikiui, būtų paprasta prisitraukti arčiau.

Dar vienas svarbus faktorius, renkantis kriauklę, ar įrenginėjama visa vonia ir kriauklė bus perkama kartu su baldais, ar bus keičiama tik kriauklė? Pasirinkus pastarąjį atvejį, reikės atkreipti dėmesį į daugiau dalykų. Jei asmuo turi standartinę kriauklę ir ją ketina keisti į pastatomą ant stalviršio, tokiu atveju reikės keisti ir įtvirtinimus. Nes ant spintelės bus montuojamas stalviršis ir tik tada ant jo meistrai montuos kriauklę. Taip pat gali tekti keisti ir maišytuvą (žemiau nuleisti vandentiekio sistemą). Tad prieš tokiu kardinalius pokyčius derėtų rimtai pagalvoti.
Galima rinktis iš kelių kriauklių rūšių:

  • keramikinių, pagamintų iš molio ir dengiamų glazūra,
  • akmens masės, kurias sudaro kvarcas ir kalcio karbonatas,
  • akrilinių kriauklių.


Akmens masės kriauklių privalumas tas, kad jas lengva restauruoti, tad pažeidus paviršių, naujo kriauklės pirkti tikrai nereikės, be to, galima rinktis iš itin plataus spalvų pasirinkimo. Keramikines kriaukles taisyti sudėtingiau, nes jų pažeidimai dažniausiai būna dūžiai.

Renkantis kriauklę svarbu atkreipti dėmesį ir į maišytuvą. Svarbu, kad jis nebūtų nei per didelis, nei per mažas, taip pat reikėtų derinti ir dizainus. Jei kriauklė modernaus, o maišytuvas retro stiliaus, galutinis rezultatas gali atrodyti nekaip. Geriausia stilius derinti, kad jie tarpusavyje „nesipjautų“. Ir vis tik, jei žmogus nori kažko neįprasto ir įdomaus, gali rizikuoti. O gal pasitvirtins?

Kriauklių priežiūra nesudėtinga, tačiau derėtų laikytis instrukcijų ir jas valyti tik su tam skirtomis priemonėmis, kurios nepažeistų kriauklės paviršiaus: valikliai, pieneliai, valymo pastos ir kt. Šluostės taip pat turėtų būti minkštos, kad nepažeistų kriauklės paviršiaus.

Keli pagrindiniai faktoriai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis kriauklę, paminėti. O visa kita jau žmogaus fantazijos ir kūrybiškumo reikalas.