Prekių katalogas

Vonia gali ir gydyti

  • Vonia gali ir gydyti

    Kai žmogus gimsta, jo kūno visumą vanduo sudaro net 90 proc., ilgainiui jo sumažėja ir suaugusiojo žmogaus kūną vanduo sudaro 70 proc. Ir tai vis tiek yra daug. Tad drąsiai galima teigti, kad vanduo yra žmogaus gyvybės eliksyras. Būtent todėl vonią galima pavadinti švaros ir ramybės šventove, įrengta Jūsų namuose. Vonios kambarys gali asocijuotis su daug kuo: atsipalaidavimu ir netgi sveikata, nuo to, kokią vandens temperatūrą pasirinksime ir kokių medžiagų įpilsime į vandenį, priklausys ir tai, ar vonia puoselės, šildys, ramins, lepins ar gydys.

    O kokiu būdu maudynės vonioje gali atlikti gydomąją funkciją?

    Pirmiausia reikia pastebėti, kad gydomųjų vonių poveikį galima suskirstyti į tris: šiluminį, mechaninį ir cheminį. Pagrindinis šiluminis gydomųjų vonių poveikis organizmui – kraujotakos gerinimas. Gerėjant kraujotakai, geriau deguonimi aprūpinami tiek sveiki, tiek pažeisti audiniai, dėl to greičiau vyksta medžiagų apykaita ir metabolizmo produktų pašalinimas iš organizmo. Be to, šilumos poveikis pasižymi raumenis atpalaiduojančiu, nuskausminamuoju poveikiu, tad jei jaučiate, kad Jūsų raumenys įsitempę, arba per daug sportavote – atsigulkite į šiltą vonią, atsipalaiduokite ir skausmą bei įsitempimą kaip ranka nuims.

    Ne vandenyje per vieną minutę per mūsų odą prateka nuo 200 iki 500 ml kraujo, na o vandenyje kraujotaka suaktyvėja apie dešimt kartų. Todėl per vieną minutę prateka apie 4,8 l kraujo. Jei turite galimybę visada rinkite mineralinį, o ne gėlą vandenį, nes didžiausias gėlo ir mineralinių procedūrų skirtumas yra tas, kad skirtingai nei gėlas, mineralinis vanduo 1,2 karto paspartina kraujotaką ir net pusantro karto padidina šilumos patekimą į mūsų organizmą. Svarbu paminėti, kad šiluma skatina „geros nuotaikos“ hormonų ir veikliųjų medžiagų išsiskyrimą smegenyse, todėl išsimaudyti verta ir tada, kai liūdite ar neturite nuotaikos, nes tikėtina, jog išlipus iš vonios jausitės visai kitaip.

    Jei sergate širdies ir kraujagyslių, odos ar ginekologinėmis ligomis, Jums ,ko gero, trūksta jodo ir bromo. Kad kūnui nebetrūktų šių medžiagų, Jums derėtų maudytis jodo ir bromo voniose. Kaip tai padaryti? Į mineralinį vandenį prilašinti jodo bei bromo ir atsipalaiduoti, nes šios medžiagos atliks savo užduotį ir įsiskverbs į Jūsų kūną per odą bei kvėpavimo takus.

    Vonia gali pagreitinti Jūsų kraujotaką, medžiagų apykaitą, papildyti organizmą trūkstamomis medžiagomis ir panašiai. Svarbiausia, nepersistenkite ir „neužsigulėkite“, nes per ilgas mirkimas vonioje gali padaryti daugiau žalos nei naudos, mat kraujotaka gerėja tik tuomet, jei Jūsų maudynės vonioje trunka apie 20 min. 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Mūsų partneriai