Vonios kambarys – tvirtovė, kurioje praleidžiame labai daug laiko1

Vonios kambarys – tvirtovė, kurioje praleidžiame labai daug laiko1

Remiantis Amerikos mokslininkų tyrimų rezultatais vidutiniškai vonioje praleidžiame pusantrų metų viso savo gyvenimo. Tai gana ilgas laiko tarpas, lyginant su tuo, kad svarstymams ką apsirengti moterys skiria net metus, o bučiuojasi tik 14 dienų. Žinoma, aklai, pasitikėti tokiais tyrimais negalima, nes vieni maudosi trumpiau, kiti mažiau, ir vis tik, vidurkis yra daugmaž toks. Dėl šios priežasties derėtų pasistengti, kad vonia būtų jauki ir maloni vieta leisti laiką. Todėl ir baldai vonioje turi būti atitinkami.

Prieš įrenginėjant savo svajonių vonios kambarį, pirmiausia pagalvokite apie gerą hidroizoliaciją, tvarkingą kanalizaciją, t. y. vandens išbėgimo sistemą bei gerą vandens padavimo sistemą. Taip pat derėtų parengti sienas ir grindis, kad po vonia būtų lygus ir stabilus pagrindas. Taip išvengite nelaimių. Taip pat, būtina išsiaiškinti, kur montuosite maišytuvą, kad erdvėje aplink galėtumėte klijuoti keramines plyteles. Susitvarkę visus techninius dalykus, galite žengti prie maloniausio, interjero.

Šiais laikais siekiama nutrinti ribas, skiriančias vonios kambarį nuo kitų buto ar namo kambarių. Čia atsiranda augalų, krėslų, žvakių ir kitų aksesuarų, gyvinančių vonios kambario erdvę. Kadangi šiuolaikiniai korpusiniai vonios baldai atspindi vyraujančias dizaino tendencijas, jų reikėtų nepamiršti ir kuriant bendrą namų erdvę. Kad nenutiktų taip, jog miegamasis virs modernumo viršūne, o vonios kambarys savo stilistika gražins Jus mažiausiai 200 metų atgal. Na, nebent toks sumanymas…

Praustuvai vonios kambaryje gali būti ir pakabinami, ir pastatomi, ir įleidžiami ar pusiau įleidžiami į baldus, kokius rinktis, spręskite apsvarstę, kas Jums atrodo patogiau, gražiau ir ar vienas arba kitas pasirinkimas „nesipjaus“ su likusia vonios kambario erdve. Šiais laikais santechnika kuriama tokia, kad derėtų su baldais ir aksesuarais ne tik stilistiškai, bet ir funkciškai, tad nepamirškite derinti.

Įrenginėdami malonią oazę namuose nepamirškite ir apšvietimo veidrodžiui. Dažnai žmonės įrengia bendrą apšvietimą, kuris nepasiekia veidrodžio ir vėliau sukelia keblumų. Tad prieš įrenginėdami apšvietimo sistemą, nepamirškite ir, rodos, visai menkos detalės – veidrodžio ir kaip jį apšviesti. Svarbu paminėti, kad šiuolaikiniuose korpusiniuose vonios balduose montuojamos moderniausios LED sistemos, kurios ne tik taupo elektros energiją, bet turi skirtingus šviesos intensyvumo ir nukrepiamumo režimus. Tad jei nenorite įrengti atskiro apšvietimo, skirto tik veidrodžiui, galite sistemą sumontuoti taip, kad lemputės kryptų ir į erdvę, kurioje kabo veidrodis.

Sutvarkę apšvietimą iškloję sienas ir grindis plytelėmis, pastatę patogų krėslą ir gėlių vazoną arba akvariumą, sukursite išskirtinę ir itin malonią savo erdvę, kurioje leisti laiką bus gera.